Przepis na „idealne okrążenie” z pomocą aplikacji Honda LogR

Marzysz o przejechaniu idealnego okrążenia, prawda? Za kierownicą Hondy Civic Type R? Ale jak to konkretnie zrobić?

Cóż, pomoc jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. To aplikacja Honda LogR™, która rejestruje czasy przejazdów i inne szczegółowe dane techniczne. Na podstawie tych informacji użytkownicy Hond Type R mogą poprawiać wyniki osiągane na torze.

Zobacz, jak Tiago Monteiro radzi sobie coraz lepiej dzięki wsparciu aplikacji LogR.

Blisko

Zbliżenie na Tiago siedzącego w samochodzie

Zawodnik zespołu Hondy jeżdżącego w cyklu WTCR (World Touring Car Cup, Puchar Świata Samochodów Turystycznych), Tiago Monteiro, doskonale wie, że podczas wyścigu informacje zbierane na bieżąco z toru mają kluczowe znaczenie dla poprawiania wyniku. „Można uzyskać wiele danych, które pomogą jechać szybciej. Oszczędza się też mnóstwo czasu, ponieważ nie trzeba już zgadywać, gdzie istnieją możliwości poprawy, tylko widać to czarno na białym”.

Zbliżenie na ekran aplikacji LogR

Instalowana standardowo aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Nawet osoby jedynie szczątkowo zorientowane w informacjach podawanych przez samochód bez problemu się w niej odnajdą.

Na które dane szczególnie należy zwracać uwagę? Chociaż wszystkie informacje są cenne, Tiago dodaje: „Powiedziałbym, że najważniejsze parametry to prędkość wchodzenia w zakręty, prędkość przejeżdżania zakrętów, siła hamowania i reakcje przepustnicy”.

Na centralnym ekranie samochodu aplikacja wyświetla monitor osiągów, który pokazuje przeciążenia występujące podczas hamowania, przyspieszania i skręcania, temperaturę oleju, płynu chłodzącego i powietrza dolotowego oraz ciśnienie oleju.

Tiago i Noah w samochodzie patrzący na ekran aplikacji LogR.

Wzbogacona funkcjonalność aplikacji komórkowej umożliwia również nagrywanie przejazdów na telefonie. Montując smartfona w odpowiednim miejscu, można uzyskać szybki podgląd wybranych parametrów technicznych, a w razie potrzeby udostępnić je innym osobom bezpośrednio z okna aplikacji. Teraz bez problemu pochwalisz się znajomym na platformach społecznościowych swoimi wyścigowymi osiągnięciami!

Jedną z funkcji dostępnych w aplikacji jest tryb Duch umożliwiający porównywanie się z innymi użytkownikami aplikacji Log R. Aplikacja pokaże najlepsze czasy kierowców osiągnięte na wybranych torach na całym świecie. Łatwiej wtedy sprawdzić, gdzie da się urwać sekundę czy dwie na danej trasie.

Tiago Montiero i jego syn Noah wymieniający uścisk dłoni.

Za pomocą systemu GPS Tiago powiązał Hondę Civic Type R 2023 ze swoim macierzystym torem w Estoril i następnie mógł szczegółowo śledzić położenie samochodu na trasie. Razem z synem, Noahem, rozpoczął walkę o jak najlepszy czas okrążenia, korzystając z pomocy aplikacji… chociaż i bez niej szło mu świetnie!  

Mimo, że Noah jest w wieku, który jeszcze nie pozwala na prowadzenie samochodu, na podstawie informacji wyświetlanych na ekranie mógł z siedzenia pasażera podpowiadać tacie, gdzie da się jeszcze przyspieszyć.  Zobacz na filmie, jak sobie radzili.


Każdy użytkownik aplikacji instynktownie oczekuje, że pomoże mu ona osiągać wyższe prędkości, ale najważniejsze jest panowanie nad pojazdem. Nie ma sensu wjeżdżać szybko w zakręt tylko po to, żeby za chwilę na wyjeździe bez kontroli się ślizgać. Funkcja Auto Score ocenia zachowanie kierowcy, wskazując obszary do poprawy. „Wielką zaletą aplikacji Log R jest jej przydatność zarówno dla początkujących, jak i półamatorów oraz pełnych zawodowców. To świetne narzędzie do okazyjnych wypadów na tor. Jest bardzo intuicyjna, łatwa w obsłudze i przyjazna użytkownikowi, więc nie sprawi problemu nawet całkowitym nowicjuszom.” Aplikacja bez wątpienia będzie dużą pomocą dla każdego użytkownika Hondy Type R, precyzyjnie wskazując miejsca, gdzie można pojechać lepiej. Tiago dostrzega zalety jej instalowania również w zwykłych samochodach drogowych. „Postęp rozwiązań technicznych wykorzystywanych w aplikacji jest ogromny, a świetnie to ilustruje rejestrator danych. Można zobaczyć znacznie więcej szczegółów, a wszelkie informacje zwrotne są podawane błyskawicznie.”

Widok z przodu na Hondę Civic Type R zaparkowaną w tunelu.

Poznaj nową
Civic Type R

Stworzona z myślą zostania najszybszym na świecie samochodem z napędem na przednią oś, dlatego szykuj się na najbardziej ekscytującą jazdę swojego życia.